
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Gender | Socket (Female) |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Row Spacing | 5.08 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Connector Type | Socket |
Stock: 163
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46723
Ext.Price$0.46723
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46723 | $0.46723 |
| 10 | $0.38832 | $3.88320 |
| 25 | $0.36244 | $9.06100 |
| 50 | $0.33829 | $16.91450 |
| 100 | $0.31574 | $31.57400 |
| 300 | $0.29951 | $89.85300 |
| 500 | $0.28411 | $142.05500 |
